Medarbetare/kansli

Glasbranschföreningen/Glastjänster för GBF AB 
Box 2309, 103 17 Stockholm
Besöksadress: Ringvägen 100 (hiss D, plan 7) 
Telefon: 08-453 90 70 / E-post: info@gbf.se

Kontakta oss

Image
Erik Haara

Erik Haara 
Verkställande direktör 
Telefon: 08-453 90 74 
E-post: erik.haara@gbf.se

Image
Torbjörn Carlberg

Torbjörn Carlberg 
Förhandlingschef / arbetsrättsjurist 
Telefon: 08-453 90 72  
E-post: torbjorn.carlberg@gbf.se

Image
Marie Boberg

Marie Boberg 
Ekonomi 
Telefon: 08-453 90 76 
E-post: marie.boberg@gbf.se

Image
Jessica Blixt

Jessica Blixt 
Administration och medlemsservice 
Telefon: 08-453 90 77 
E-post: jessica.blixt@gbf.se

Image
Mikael Lindström

Mikael Lindström 
Projektledare Glasmästeri/ 
MTK-auktorisation 
Telefon 08-453 90 71  
E-post  mikael.lindstrom@gbf.se

Image
Melinda Lemke

Melinda Lemke 
Projektledare Fasad/ Hållbarhetsfrågor 
Tidningen GLAS 
Telefon: 08-453 90 75   
E-post:  melinda.lemke@gbf.se

Image
Richard Gavaller

Richard Gavaller 
Projektledare Bilglas/ 
Auktoriserat Bilglasmästeri 
Telefon: 070-575 90 71  
E-post: richard.gavaller@gbf.se

Image
Karin Lindskog

Karin Lindskog 
Projektledare konstinramning  
Telefon: 070 693 90 73 
E-post: karin.lindskog@gbf.se

Image
Joakim Länder

Joakim Länder 
Projektledare grundutbildning och lärlingar/ 
arbetsmiljö 
Telefon: 08-453 90 69 
E-post :joakim.lander@gbf.se

Image
Matilda Röjgård

Matilda Röjgård 
Ansvarig kommunikation/ 
ansvarig utgivare - www.gbf.se 
Telefon: 08-453 90 78 
E-post: matilda.rojgard@gbf.se

Image
Elin Storäng

Elin Storäng 
Kommunikation (föräldraledig) 
Telefon: 08-453 90 68 
E-post: elin.storang@gbf.se

Image
Cecilia Fredholm

Cecilia Fredholm 
Konsult fakturering 
Telefon: 08-453 90 70 
E-post: cecilia.fredholm@gbf.se

Glasbranschföreningens styrelse

Här hittar du kontaktuppgifter till föreningsstyrelsen.